Zespół „Śląsk” zachwycił bogatyńską i rawicką publiczność

23I 23

Zespół „Śląsk” zachwycił bogatyńską i rawicką publiczność

Kończy się okres bożonarodzeniowo-noworoczny, a wraz z nim wybrzmiewają ostatnie okolicznościowe koncerty. W miniony weekend była jeszcze okazja aby posłuchać najpiękniejszych kolęd i pastorałek w wykonaniu artystów Zespołu „Śląsk” oraz zobaczyć dynamiczny, noworoczny program ludowo-narodowy. Dziękujemy publiczności w Bogatyni i Rawiczu za wspólnie spędzony czas!

W piątkowy wieczór Bogatyński Ośrodek Kultury wypełniły dźwięki najpiękniejszych, pieśni ludowych z repertuaru Zespołu, nie zabrakło „Karolinki” i „Starzyka”, wesoło zabrzmiała piosenka „Pije Kuba” i tęskne „Gdybym to ja miała”, była „Szła dzieweczka”, „Odwiązała mi się”, „Hej, te nasze góry” i wiele innych przebojowych utworów. Korzystając z dobiegającego końca okresu kolędowego, w programie znalazły się także bożonarodzeniowe utwory, które nawet w styczniu, niezmiennie przywołują najpiękniejsze chwile minionych Świąt. Bogatyńską publiczność artyści pożegnali piękną, uroczystą kolędą „Bóg się rodzi”, do słów Franciszka Karpińskiego. Koncert był zwieńczeniem I Forum Sołeckiego Ziemi Łużyckiej.

Dzień później balet i soliści chóru zawitali w Rawiczu, gdzie kilkaset osób oczekiwało na nich w sali widowiskowej Domu Kultury. W specjalnym, noworocznym koncercie  artyści wystąpili z repertuarem efektownych tańców i pieśni ludowych. Po każdej prezentacji rozlegały się rzęsiste brawa publiczności, a na koniec Zespół „Śląsk” nagrodzono owacją na stojąco. Bardzo dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa i niezapomnianą gościnę! (AK)