Konferencja inaugurująca Silesia Convention Bureau

13I 23

Konferencja inaugurująca Silesia Convention Bureau

Województwo śląskie inwestuje w rozwój turystyki biznesowej. W tym celu powstaje Silesia Convention Bureau. 12 stycznia na Stadionie Śląskim odbyła się konferencja inaugurująca powstanie Silesia Convention Bureau. Wśród osiemnastu podmiotów, które zostały zaangażowane w ten projekt znalazł się także Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, który na konferencji reprezentował Zastępca Dyrektora Tomasz Janikowski.

Silesia Convention Bureau startuje pod hasłem „Potęgujemy Twój biznes” i będzie odpowiedzialne za promocję województwa śląskiego jako atrakcyjnego kierunku dla organizacji wydarzeń biznesowych. Formalnie funkcjonować będzie w ramach Śląskiej Organizacji Turystycznej, wykorzystując jej istniejącą strukturę prawną oraz bazując na jej renomie i doświadczeniu. Śląska Organizacja Turystyczna prowadząc swoją działalność od 2005 roku posiada szeroką formułę organizacyjną doskonale sprawdzającą się w promocji turystycznej. Powstanie biura jest możliwe dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w wysokości 1 mln zł

Podczas konferencji zostało podpisane porozumienie z pierwszymi osiemnastoma konsorcjantami, w tym także z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk” - czyli podmiotami współpracującymi ze Śląską Organizacją Turystyczną w ramach Silesia Convention Bureau. Należą do nich przedstawiciele świata nauki, biznesu dużego i mniejszego, reprezentujący zróżnicowane usługi oraz poszczególne subregiony województwa śląskiego. Silesia Convention Bureau pozostaje otwarte na nowych partnerów.

W konferencji inaugurującej powstanie Silesia Convention Bureau wzięli udział m.in. marszałek Jakub Chełstowski, przewodniczący Sejmiku Marek Gzik oraz Adam Wawoczny, prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej.

W Polsce pierwsze convention bureau powstało w 2002 roku w strukturach Polskiej Organizacji Turystycznej jako Poland Convention Bureau. Teraz Śląska Organizacja Turystyczna czerpiąc z tych wzorców tworzy Silesia Convention Bureau, które działać będzie dla całego regionu.

Pierwsi konsorcjanci Silesia Convention Bureau:
Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach
Arche S.A. – Arche Hotel Częstochowa****
Business Service Galop - Professional Congress Organizer (PSO)
CISTERCIUM Sp. z o. o. - Bel Mon Resort
Coffee Sp. z o.o. Spółka Komandytowo-Akcyjna – Hotel Fajkier Wellness & SPA
Fundacja Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego Facultas Iuridica
Grupa DE Sp. z o.o. S. K. - Dream Events
Hurtownia Adrenaliny
KAMiNSKi Rafał Kamiński - Open Mind Team
Mariacki Sp. z o.o. - Best Western Hotel Mariacki – Restauracja Browar Mariacki
Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu
PTWP Event Center Sp. z o.o.
Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
Stadion Śląski Sp. z o.o.
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
Zamek Piastowski w Raciborzu
Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny
ZIAD Bielsko-Biała S.A.