Piknik Leśno-Łowiecki „Cietrzewisko”

Piknik Leśno-Łowiecki „Cietrzewisko”

W drugi weekend września 2023 roku Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprosi do swojej siedziby na trzynastą edycję Pikniku Leśno-Łowieckiego „Cietrzewisko”.

Niepowtarzalny klimat imprezy wzbogaconej koncertami i licznymi atrakcjami dodatkowymi powinien jak co roku przyciągnąć wielu miłośników plenerowego wypoczynku. Impreza o charakterze edukacyjno-ekologicznym jest inspirowana bogactwem koszęcińskiej przyrody oraz tradycjami leśno-łowieckimi kultywowanymi w tym regionie.

Organizatorem Pikniku Leśno-Łowieckiego „Cietrzewisko” jest Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach, Nadleśnictwem Koszęcin oraz Polskim Związkiem Łowieckim i gminą Koszęcin.

Impreza od kilkunastu lat przyciąga miłośników lasu i kultury łowieckiej, pozwalając bliżej poznać pracę leśników oraz leśno-łowieckie tradycje. Każdego roku „Cietrzewisko” gwarantuje zarówno walory edukacyjne, jak i doskonałą zabawę w plenerze.

Nie zabraknie wystaw i ekspozycji przyrodniczych Nadleśnictwa Koszęcin jak i stoisk edukacyjnych Lasów Państwowych. Odbędzie się XII Śląski Festiwal Muzyki Myśliwskiej oraz Konkurs Sygnalistów Myśliwskich. Będzie można zobaczyć pokazy m.in. ptaków drapieżnych, psów myśliwskich i kunsztu drwali. Miłośnicy dobrej kuchni także znajdą coś dla siebie. Na imprezie będzie można także posłuchać muzyki ze sceny i wziąć udział w koncertach, o których napiszemy wkrótce, dlatego zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej oraz profilów społecznościowych.polecamy