„Folk Solution” na Festiwalu w Poznaniu

17XII 22

„Folk Solution” na Festiwalu w Poznaniu

15 grudnia na scenie Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu artyści baletu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” wystąpili z widowiskiem „Folk Solution”. Spektakl został zaprezentowany w ramach IV Międzynarodowego Festiwalu „1 strona, 1 spojrzenie, 180 sekund”, organizowanego przez poznański teatr od czterech lat.  

Podczas odbywającego się przez kilka dni Festiwalu, Jury oraz publiczność nagradzają wypowiedzi artystyczne, prace literackie, filmy tańca i różne przejawy sztuk wizualnych, które dowodzą, jak niezwykła i ożywcza dla wyobraźni może być interpretacja zjawisk ruchowych przy użyciu środków właściwych różnym dziedzinom sztuki. W ten sposób Polski Teatr Tańca wychodzi poza przyjęte w tradycji teatralnej ramy ku nowym formom, wyzwaniom i eksperymentom.

W imprezę doskonale wpisał się jeden z najnowszych projektów baletowych Zespołu „Śląsk” - spektakl „Folk Solution”, będący wyrazem poszukiwań nowych form artystycznej ekspresji. „Folk Solution” konfrontuje muzykę elektroniczną i taniec współczesny z polskim folklorem - taka kompilacja dźwięków i ruchu skłania do refleksji nad znaczeniem tradycyjnej kultury we współczesnym świecie. Reprezentując bogactwo i różnorodność stylów, inspirujący spektakl został znakomicie przyjęty i doceniony brawami przez publiczność. Reżyserem spektaklu jest Michaił Zubkow – kierownik baletu ZPiT „Śląsk”, choreografia: Michaił Zubkow oraz tancerze Zespołu „Śląsk”, opracowanie muzyczne: Rafał Zapała.

Festiwalowe wydarzenia można oglądać w Polskim Teatrze Tańca do 20 grudnia. (AK)